Wpisz poszukiwaną frazę

Jak zacząć przygodę z szydełkiem?

Jak zacząć przygodę z szydełkiem?

Jak zacząć przygodę z szydełkiem?

            Pewnie zastanawiasz się od czego zacząć przygodę z szydełkiem? Pewnie wydaje Ci się to piekielnie trudne? Myślisz, że masz do tego dwie lewe ręce? Nic bardziej mylnego. Szydełkowanie jest sztuką/dziedziną, która potrafi nas zrelaksować. Aby zacząć wystarczy zakupić jedną włóczę/sznurek i pasujące do niej rozmiarem szydełko.

            Gdy zakupisz, dostaniesz albo pożyczysz niezbędnik początkującego „szydełkowca”, swoją naukę zacznij od tutoriali na YouTube. Są one skarbnicą wiedzy. Od podstawowych z nauką trzech najważniejszych splotów takich jak oczko, półsłupek i słupek po bardziej zaawansowane i skomplikowane wzory. Dowiesz się z nich jaki materiał jest ci potrzebny, jaki rozmiar szydełka wybrać, jak robić oczka łańcuszka, półsłupki i słupki.

            Gdy opanujesz naukę podstawowych splotów możesz spróbowac wykonać pierwszą pracę. Na filmikach w prosty sposób pokazane jest jak rozpocząć robótkę, przejść do następnego rzędzu czy zakończyć pracę. Pamiętaj, że wszystko wymaga czasu i cierpliwości. Nie zawsze wszystko się uda. Ale staraj się nie poddawać, jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie, spruj i zacznij od początku. Satysfakcja z zadowolającego nas efektu końcowego jest miłą nagrodą.

            Po stworzeniu swoich pierwszych prac, możesz spróbować czegość trudniejszego. Nauka bardziej skomplikowanych wzorów czy szydełkowanie ze schematu a może stworzysz własne, unikatowe wzory.

           Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy spróbować, nie ma co czekać tylko szydło w dłoń i do pracy. Ja po swoich pierwszych krokach pokochałam te sztukę i stała się nie tylko moim hobby ale i pracą.