Wpisz poszukiwaną frazę

Akcesoria do szydełkowania

Akcesoria do szydełkowania

Wydawać by się mogło, że do szydełkowania niezbędne jest tylko szydełko i sznurek (bądź inny materiał) to możemy znaleść cały szereg akcesoriów, które pomagają nam właśnie szydełkować:

-markery/znaczniki– ich zadaniem jest zaznaczanie. Zaznaczać możemy środek robótki, miejsce dodawania i odejmowania oczek, koniec/początek okrążenia, miejsce zmiany wzoru i wiele innych ważnych dla nas punktów. Występują w różnych kształtach i kolorach.

-igły dziewiarskie– są bardzo ważne i pomocne. Służą do chowania końcówek nici, włóczki, przędzy czy sznurka. Różnią się od zwykłych igieł większymi rozmiarami, dużym oczkiem i tępym zakończeniem. Pozwala ono nie haczyć o nici i robótkę.

-wypełnienie- przydaje się, gdy szydełkujemy poduszkę bądź maskotkę, albo potrzebujemy wypełnić element i nadać mu kształt. Za wypełnienie może służyć wiele rzeczy a wszystko zależy od naszej inwencji. Do podstawowych należą wkłady poduszkowe i kulki silikonowe, wata, resztki włóczek pozostałych z innych robótek, ale może to być również ryż, groch czy pestki wiśni.

-przyrząd do robienia pomponów– nie jest on niezbędny ale ułatwia nam pracę. Zamiast przekopywać Internet w poszukiwaniu odpowiedniego pompona możesz wykonać go sama z włóczki użytej do robótki.

-inne elementy dekoracyjne: są to taśmy, koraliki, koronki, oczka, noski itp.

-nożyczki- niby sprawa prosta ale nożyczki muszą być ostre i używane tylko do cięcia sznurków i przędzy. Służy to temu, żeby ich nie tępić. W przypadki ucinania sznurków w makramach jest to jedna z bardzo ważnych kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *